Zdrowie kręgosłupa

Gdy boli kręgosłup

Ćwiczenia na kręgosłup

Ćwiczenia na kręgosłup pomagające zniwelować ból pleców. Wykonywane regularnie skutecznie przyczyniają się do poprawy stanu naszego kręgosłupa. 

Ćwiczenia kręgosłupa to bardzo ważne czynności, które mogą spowodować jego wzmocnienie. Nie każda osoba dba o swój kręgosłup dostatecznie. Nie każdy wie, jak przykre konsekwencje niesie ze sobą dźwiganie zbyt ciężkich przedmiotów. Nie interesujemy się kręgosłupem, dopóki nie zaznamy jego bólu. Dlatego warto znać przydatne ćwiczenia na kręgosłup, które znacznie wzmocnią jego odporność.

 

Oto przykładowe ćwiczenie na kręgosłup tzw. metoda McKenziego.Te ćwiczenia nie tylko wzmocnią kręgosłup, ale również go rozluźnią. Taki masaż jest polecamy w szczególności dla kobiet po odbytej ciąży, oraz sportowców, którzy każdego dnia ćwiczą na siłowni.

Tutaj jeszcze dodatkowo przykład ćwiczenia z piłką rehabilitacyjną.

Bardzo dobrym ćwiczeniem są brzuszki, oraz ćwiczenia na ławeczce, które mogą znacznie wzmocnić ten odcinek w naszym ciele. Polecam zajrzeć na stronę http://dbamokregoslup.pl/cwiczenia-na-kregoslup,136.html, gdzie znajdziecie Państwo mnóstwo wiedzy o kręgosłupie oraz ćwiczeniach kręgosłupa. Tam jest też pełen zestaw ćwiczeń do obejrzenia, z których korzystam na co dzień.