Zdrowie kręgosłupa

Gdy boli kręgosłup

Moje sposoby na ból kręgosłupa

Moje sposoby na ból kręgosłupa, czyli wpis o tym jak ja walczę z bólem kręgosłupa.

W życiu każdego człowieka przychodzi moment bólu. Nieraz boli nas głowa, więc bierzemy proszek i po kilkunastu minutach odczuwamy znaczącą ulgę. Często jednak zdarzają się o wiele bardziej uciążliwe bóle i liderem jest tutaj kręgosłup. Kręgosłup mamy tylko jeden i powinniśmy o niego dbać z wielką pieczołowitością. Wystarczy jeden moment nieuwagi, aby uszkodzić sobie tą część ciała. Ból kręgosłupa czasem może być nie do zniesienia i zwiastować bardzo poważne uszkodzenia, dlatego nie powinno się lekceważyć takich objawów. Co należy zrobić? Jeśli nie pomagają takie sposoby jak ćwiczenia na kręgosłup to należy zgłosić się do lekarza. Przydatne okazują się też różne urządzenia, które pomagają niwelować ból krzyża. Osobiście korzystam np. z pasa lędźwiowego i poduszki ortopedycznej z pamięcią kształtu, której używam do spania.

Sposoby na ból kręgosłupa - w skrócie:

- praktykowanie odpowiednich ćwiczeń (wystarczy 3,4 razy w tygodniu po pół godziny)

- zażywanie więcej ruchu (spacer lub spokojna jazda na rowerze)

- spanie na poduszce ortopedycznej

- unikanie niepotrzebnego wysiłku i uważanie przy podnoszeniu ciężkich przedmiotów, nie schylanie się po przedmiot, ale kucanie, aby go podnieść itp.

To są moje sposoby na ból kręgosłupa jakie praktykuję na co dzień i przyznać muszę, że bóle są znacznie mniejsze. Jednak ruch i ćwiczenia robią swoje, bo wpływają na wzmocnienie mięśni pleców, które pewniej trzymają nasz kręgosłup w odpowiedniej pozycji.

Polecić mogę stronę http://dbamokregoslup.pl, gdzie znaleźć wiele informacji na temat kręgosłupa. Piszą tam jak o niego dbać i co robić w sytuacjach kryzysowych. Oczywiście posiadają również produkty z jakich warto skorzystać jeśli męczymy się z bólem pleców.